Aktualności

« powrót

2017-04-28

ONKOfundusz - wsparcie finansowania leczenia onkologicznego

 

 

ONKOfundusz powstał, aby wspierać pacjentów w leczeniu onkologicznym wymagającym terapii nierefundowanych oraz wsparcia leczenia. Każda złotówka zbliża Podopiecznych do poprawy zdrowia. Przyłącz się do grona Darczyńców. Zostań Podopiecznym ONKOfunduszu.


 

ONKOfundusz – ogólnopolski portal społecznościowego wsparcia chorych na nowotwory. Serwis stanowi medium łączące darczyńców, czyli osoby chcące wspierać chorych na raka, oraz podopiecznych, rozumianych jako pacjentów korzystających z możliwości pozyskania darowizn na dodatkowe, niezbędne i medycznie uzasadnione świadczenia związane z terapią i rehabilitacją. 
 
 
Darczyńcy za pomocą ONKOfunduszu mogą przekazywać dowolne kwoty na leczenie konkretnych pacjentów bądź na rzecz Funduszu Pomocniczego pomagającego utrzymać serwis i promować zbiórki charytatywne. Środki przekazane podopiecznym portalu, niepomniejszone o prowizje czy opłaty na rzecz organizatorów, stanowią uzupełnienie publicznego finansowania terapii onkologicznych, które mają szansę pomóc przedłużyć życie lub poprawić jego jakość osobom chorującym na śmiertelne choroby onkologiczne. Suma zgromadzonych darowizn, która trafi do podopiecznego na realizację wyznaczonego przez niego celu, jest widoczna na jego profilu. Dzięki temu użytkownicy mogą na bieżąco monitorować postępy zbiórki i aktywizować znajomych do przyłączenia się do grona wpłacających. 
 
 
Użytkownicy portalu ONKOfundusz
Osoby korzystające z portalu tworzą dwie grupy – podopiecznych i darczyńców. Podopieczni to osoby walczące z chorobą, które po zarejestrowaniu się i założeniu konta na ONKOfunduszu, uzyskują wsparcie w organizacji zbiórki charytatywnej na swoje leczenie oraz rehabilitację. Zbiórka pieniędzy rozpoczyna się tuż po pozytywnej weryfikacji konta pacjenta przez administratora serwisu i podpisaniu umowy. Od tego momentu podopieczny – poprzez swój indywidualny profil – może przyjmować darowizny pochodzące z kont darczyńców. Kwota zbierana jest z przeznaczeniem na realizację celów związanych z prowadzeniem terapii i wsparciem chorego m.in. w zakupie sprzętu specjalistycznego czy pokryciu kosztów rehabilitacji pooperacyjnej. Zgodnie z założeniami ONKOfunduszu cele wydatkowania są zależne od potrzeb chorego (szczegółową listę świadczeń, które można opłacić pieniędzmi ze zbiórki można znaleźć w regulaminie znajdującym się na stronie portalu).
 
Darczyńcami są osoby, które chcą wspierać walczących z nowotworem i przekazać środki pieniężne na rzecz zorganizowanej przez podopiecznego zbiórki bądź wspomóc globalny Fundusz Pomocniczy. Logując się na portalu dobroczyńca ma szansę nieść pomoc osobiście, ale możesz też swoim zachowaniem zachęcać znajomych do wspólnego zbierania pieniędzy na leczenie i rehabilitację wybranej osoby. 
 
Zaloguj się na www.onkofundusz.pl i daj sobie szansę na wsparcie leczenia lub zostań darczyńcą i pomóż walczącym z rakiem. Wystarczy jedno kliknięcie, by wesprzeć tych, którzy się nie poddają.
 
Dołącz do społeczności pomagaczy na Facebook/Onkofundusz
 
 


« powrót

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Piękna 28/34 lok. 53
00-547 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności