Aktualności

« powrót

2019-02-04

Pacjenci z regionu Europy Centralnej i Wschodniej łączą się dla poprawy wyników leczenia onkologicznego!


W ramach wspólnej inicjatywy organizacji pacjentów onkologicznychz krajów Europy Środkowej i Wschodniej - Joint Action of Cancer Patient Organizations in CEE Countries (JACPO) przygotowaliśmy ankietę pacjencką, której celem jest dostarczenie cennych informacji na temat wyników leczenia nowotworów wśród pacjentów regionu.
 
Nie bez znaczenia jest data startu ankiety, która przypada na 4 lutego – Światowy Dzień Walki z Rakiem, który w tym roku obchodzony jest po hasłem „JESTEM I BĘDĘ”. Przekaz prosty, ale bardzo wymowny. Kimkolwiek jesteś, masz moc zmniejszania oddziaływania raka na siebie, ludzi, których kochasz i na świat.

To czas na osobiste zaangażowanie. Rok 2019 oznacza rozpoczęcie trzyletniej kampanii "Jestem i chcę". "JESTEM I BĘDĘ" to wezwanie do osobistego zaangażowania, reprezentujące moc wszystkich indywidualnych działań podejmowanych obecnie aby zmienić bieg przyszłości. Światowy Dzień Walki z Rakiem to kampania ma inspirować do zmian i mobilizowanie działań w długiej perspektywie. Wieloletnia kampania oferuje szansę na uzyskanie długotrwałych efektów poprzez zwiększenie zaangażowania publicznego i tworzy okazje do budowania globalnej świadomości i działań opartych na efektach.
 
Dlatego tak ważna jest nasza wspólna europejska inicjatywa, która pozwoli na zebranie danych, które pokażą rzeczywiste potrzeby pacjentów w różnych obszarach opieki onkologicznej, które przedstawimy Państwu w formie końcowego raportu. Dzięki współpracy regionalnej ankieta została przygotowana w 10 językach i od dziś jest dostępna w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, na Węgrzech, w Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii. Wersja angielska może być również udostępniana w całej Europie i poza nią.
 

Pomóż nam ocenić stan opieki nad chorymi na raka w naszym kraju – podziel się swoim doświadczeniem i wypełnij ankietę już dziś!ANKIETA PACJENCKA – KLIKNIJ 

Ankieta trwa do maja 2019 roku.


« powrót

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Piękna 28/34 lok. 53
00-547 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności