Biblioteka / Inne

Wolontariat onkologiczny

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone wolontariatowi onkologicznemu. 
O roli wolontariatu i przygotowaniu do pracy wolontariusza pisze psycholog dr Małgorzata Adamczak. W numerze także dwa głosy na temat wolontariatu amazońskiego, który choć wyrósł z amerykańskiej idei, w polskich warunkach ma własne oblicze. 

Muzykoterapia

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego”  poruszające zagadnienie terapii sztuką - poezją, tańcem, muzyką. W numerze rozmowa z dr Elżbietą Galińską twórczynią polskiej 
i europejskiej szkoły muzykoterapii, a także rozmowa z prof. Jerzym Stuhrem – Ambasadorem Honorowym Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Skóra oraz tkanki jamy ustnej i twarzy

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poruszające zagadnienie z zakresu pielęgnacji skóry w czasie leczenia chemioterapią bądź radioterapią. W numerze poradnik dla pacjentów z nowotworami jamy ustnej i twarzy przygotowany przez  dr Roberta Baklickiego - specjalistę medycyny estetycznej, chirurgii stomatologicznej oraz szczękowo-twarzowej.

Pakiet onkologiczny

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” pokazujące  czemu służy i jak działa  pakiet onkologiczny, którego celem jest  szybka terapia onkologiczna, mającą na celu sprawne oraz szybkie przeprowadzenie pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia. W numerze rozmowa z ministrem Bartoszem Arłukowiczem na temat pakietu onkologicznego.

Rehabilitacja
 
Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego”, którego tematem jest rehabilitacja onkologiczna przedstawiona jako niezbędny element kompleksowej opieki onkologicznej. 
 
Leczenie chirurgiczne
 
Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego”, które poświęcone zostało tematowi chirurgii onkologicznej, przedstawiono jej początki oraz najnowsze technologiie, m.in. z wykorzystaniem "cyber-knife". 
 

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Piękna 28/34 lok. 53
00-547 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności